Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2009

ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Με το «αριστερό» ξεκίνησαν οι επίσημες υποχρεώσεις της παιδικής ομάδας μας μιας και σήμερα το πρωί, πρώτη αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος , ηττήθηκε από την ομάδα του ΓΟΜ στο ενωσιακό γήπεδο με σκορ 2-1.
Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με τον Ξηρό Δημ. 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Κάκκος Χαρ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δέχθηκε δύο τέρματα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ του αγώνα.
Οι καιρικές συνθήκες δεν βοήθησαν να πραγματοποιηθεί καλός αγώνας μιας και ξεκίνησε με αέρα και στη συνέχεια με βροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Αρνητικό «κομμάτι» του αγώνα ήταν η κακή διαιτησία της διαιτητού Μοσχανδρέου Ελένης η οποία έκανε σωρεία λαθών.
Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν Κάκκος Χ., Διαμαντόπουλος Ν., Υφαντής Αθ., Τσιόβολος Κ., Γερατσιάν Χρ., Νεμποτάκης Α., Παπασπύρος, Δημαράς Ν , Δημαράς Παν., Ξηρός Δημ., Αποστολόπουλος Χρ.