Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2009

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Γ' ΕΠΣΝΑ

Χθες το απόγευμα η ομάδα μας έδωσε τον πρώτο της αγώνα στο Δοκίμι με την ομώνυμη ομάδα. Η απειρία στοίχησε για την ομάδας μας, μιας και ηττήθηκε με σκορ 4-0. Η ομάδα μας μπήκε αγχωμένη στο γήπεδο με αποτέλεσμα να παίζει σε όλο το πρώτο ημίχρονο παθητικά. Δέχθηκε τρία γκολ τα οποία προήλθαν από «αστεία» λάθη. Φυσικά, είχαμε την ευκαιρία να φέρουμε το παιχνίδι στα ίδια αν ευστοχούσαν οι Φούντας Κ. και Κοντός Αθ. στα δύο τετ- α –τετ που βρέθηκαν.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε με άλλο αέρα στο γήπεδο, προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο, δημιούργησε ευκαιρίες με κορυφαία την κεφαλιά του Γερατσιάν Γιάννη στο κάθετο δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουντού Αθ. Το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Δασκαλάκη Γ., Πιστιόλη Γ, Υφαντή Ζ. (Ντούνης Δ. 46’) , Πιστιόλη Θ., Γρίβα Σπ., Παλασκώνη Κ., Γερατσιάν Ι. (Καρβέλης Ν. 70’) , Γεωργίου Γ., Φούντας Κ. (Ντούνης Γ. 65’) , Μάνθος Κ., Κοντός Αθ.